.

Image Map

sobota, 12 lipca 2014

Fairytale cottage - by móc poczuć się jak w bajce...

Dawno, dawno temu... za górami, za lasami , za siedmioma rzekami stoi sobie domek - jak z bajki! Droga do niego kręta i długa....ale dojechaliśmy. :) 
Dzisiaj o tym jak spędziłyśmy kilka dni w zaczarowanym miejscu :) Droga nie była usłana różami, chociaż mimo dziur i kamieni całkiem przyjemna. Gdy późnym wieczorem dotarliśmy do celu, a światła samochodu oświetliły wyłaniający się zza krzaków piękny bajkowy domek moje oczy zaświeciły się ze szczęścia i zdumienia bo lekcja historii jaką dostałam od ciotki K. uświadomiła mnie jak pięknie może być. Domek ten wybudował pan własnymi rękami. Jest baaaardzo magiczny, wyjątkowy, niepowtarzalny, cudowny. 


QDla Zuzi wszystko było nowe, odnajdywała się jednak w nowym otoczeniu całkiem dobrze. Najlepszą zabawkę jaką tam znalazła bawiła się cały czas, a była to piękna , mała, drewniana kuchenka z metalowymi garneczkami....Czytanie książek też jej dobrze wychodziło - skupienie pełną gębą :P Udało nam się też być w kilku bardzo fajnych miejscach, po drodze widoki były również piękne. Miejscami czułam się jak małe dziecko które spędzało wakacje na wsi. Wszystko wkoło takie mało dotknięte przez człowieka, czyste i pachnące naturą.

W koło domu było tak samo magicznie jak w samym domku. Las posadzony przez M. rzeczka przy domu, pastwisko dla owieczek, kozy na sznurach. Można było beztrosko posiedzieć sobie na trawie przed domem odpocząć o zgiełku miasta nie martwiąc się o nic. Po prostu - beztroski relaks. Oczywiście dla gości beztrosko dla "ludzi lasu" (tak się ośmielę ich nazwać- bez wątpienia poradzili by sobie w każdej sytuacji) już tak beztrosko nie jest. Obowiązków mają pewnie co nie miara, a  większość tego co robią i jak robią ja osobiście nie potrafiłabym wykonać bez ich pomocy. Jestem pełna szacunku i podziwu, bo choćby im brakło prądu, brakło jedzenia w sklepie oni z pewnością nie zginą!
M. prócz zasadzenia lasu, zrobieniu dróżek, wybudowanie w sumie 3 domów mieszkalnych plus kilku szop na narzędzia i domków dla zwierząt wybudował też domek na drzewie. W lasku można znaleźć ciekawe zakamarki z huśtawkami czy jakimiś leśnymi projektami. Można by tam spędzić całe życie. Tak było nam tam fanie....
Byliśmy na kilku wycieczkach w okolicy. Na pysznych frytkach i kawach w Scarriff. Odwiedziliśmy też szkołe Waldorwską w której pracowała ciocia K. w Taumgraney. Pomiędzy w spomianym Taumgraney a Kilaloe zatrzymałyśmy się przy jeziorku na piknik było pięknie do czasu gdy za naszymi plecami nie usiadły opiekunki z domu dla starszych i nie zaczęły kopcić papierosów i słuchać głośno radia. Przecież nie poto wychodzimy z domu żeby słuchać radia o nie nie! Miał być relaks a nie chała więc się zebrałyśmy do Kilaloe. W Kilaloe spacer i dowiedziliśmy sklep w którym można było kupić eko pierdoły począwszy od jedzenia, zabawek itd...


Byłyśmy też na spacerze w The White Sands sympatyczne miejsce z mała plażą i pięknym lasem po którym chwilkę pospacerowałyśmy. Ciocia A. pożyczyła nam nosidło w którym Zuz już na sam koniec odleciała. Piekności moje tak jej łepek latał, że oh . Ubaw miała po pachy cały czas w nosidle fafluniła do siebie. Chyba podobała się jej pozycja w jakiej była no i oczywiście widok z góry :)

Piknik na trawce zawsze spoko!:D I to pełne skupienie przy zakładaniu nakrętki - jak ja kocham jej miny i powagę gdy czegoś tak bardzo chce, gdy coś bardzo chce zrobić, a nie koniecznie jej to wychodzi . Moja mała Pierdziołka <3


Dwa dni i trzy noce jakie spędziliśmy w zaczarowanym domku minęły strasznie szybko. W drodze do domu postanowiłyśmy odwiedzić miejsce do którego zamierzałam wybrać się już dawno dawno temu. The Donkey Sanctuary bo o tym mowa znajduje się Liscarroll nie daleko Mallow. Jest to miejsce gdzie mieszkaja osiołki porzucone, osierocone, skrzywdzone przez bezmyślnych ludzi dorosłych jak i dzieci :( Na tablicach można znaleść przykładowe historie osiołków, które wcale nie są wesołe. Osiołków w tym rezerwacie jest multum. Starsze, młodsze, chłopcy, dziewczynki i ciężarne oślice znalazły tam swój mały kąt. Piękne w tym wszystkim jest to, że nie płaci się za wstęp, a wrzuca do skarbonki darowiznę. Nikt Cię nie wygania po godzinie 16.30 gdzie teoretycznie zamykają bramę wjazdową. Mimo że osiołki  przeszły wiele wszystko tam wydaje się takie ciepłe i serdeczne.


Tak minął nam ostatnio cudowny wypad. :) Mam cichą nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy te tereny :) 

Na samym końcu zawalę Was resztą zdjęć z przed wyjazdu, z uśmiechniętym ryjkiem małego szogunka. Dodatkowo Zuzia na zakończenie przedszkola dostała "swoją" książkę z pracami jakie niby wykonała w przedszkolu :) Mimo tego że tylko na kilku jest jej imię, a na reszcie imiona innych dzieci to i tak mi się podoba :D